دانلود رایگان مقاله انگلیسی برق تاریخچه پروازهای خورشیدی با ترجمه فارسی

تاریخچه پروازهای خورشیدی

  1. ترکیب دو زمینه پیشگام، پروازهای الکتریکی و سلول‏های خورشیدی

استفاده از برق برای پرواز کاری جدید نیست. اولین آنها بالن پر از هیدروژن بوده که در سال 1884 در فرانسه جایزه یک مسابقه 10 km در اطراف Villacoulbay and Medon را از آن خود کرد. در آن زمان، سیستم الکتریکی بر تنها رقیب خود که موتور بخار بوده، برتری داشت؛ اما سپس با رسیدن موتورهای دیزلی کار بر روی نیرومحرکه الکتریکی برای پهپادها کنار گذاشته شد و این داستان به مدت تقریبا یک قرن خوابید.

در سال 30-ام ژوئن سال 1957، سرهنگ H . J. Taplin در انگلیس، نخستین پرواز با کنترل رادیوی الکتریکی ثبت شده را با مدل خود به نام “ملکه رادیویی” ساخت که در آن از موتور مغناطیس-دایم و یک باطری نقره-روی استفاده شده بود. متاسفانه، او به این آزمایش‏ها ادامه نداد. توسعه‏های بیشتر در این زمینه توسط پیشروی بزرگ آلمانی Fred Militky انجام شد که نخستین بار به پرواز موفقیت آمیزی با یک حالت پرواز آزاد در اکتبر 1957 دست یافت. از آن زمان به بعد، پروازهای الکتریکی به طور پیوسته با توسعه‏های ثابتی در زمینه موتورها و باطری ها، تکامل یافته است.

سه سال پیش از آزمایشات Taplin و Mitilky، در سال 1954، فناوری فتوولتاییک در آزمایشگاه‏های تلفن بل اختراع شد. جرالد پیرسون، دریل چپین و کالویت فولر نخستین سلول خورشیدی (فتوولتاییک) سیلیکونی که قادر به تبدیل مقدار کافی انرژی خورشیدی به برق برای راه اندازی هر وسیله الکتریکی بود را ساختند. نخست بازده ان از 4% به سرعت به 11% رسید. دو دهه دیگر نیز برای مشاهده فناوری خورشیدی مورد استفاده برای نیرومحرکه پهپادهای مدل الکتریکی نیاز است.

در زیر اصل مقاله و ترجمه فارسی آن بصورت رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید