مروری بر معماری ریزشبکه و استراتژی کنترلی

چکیده ــ در این مقاله، معماری ریزشبکه و چندین استراتژی کنترلی مبدل مختلف مرور می‏گردد. ریزشبکه به صورت شبکه‏ی اتصالی بین منابع انرژی تجدید پذیر، بارها و سیستم‏های ذخیره سازی انرژی تعریف می‏گردد. این مفهوم نوپا، پتانسیل ژنراتورهای تولید پراکنده را محقق می‏سازد. ریزشبکه‏ی AC ژنراتورهای مختلف توزیع AC مانند توربین‏های بادی و ژنراتورهای پراکننده مانند PV، سوخت‏های فصیلی را با استفاده از اینورتر متصل می‏سازد. در حالی که در ریزشبکه‏ی DC خروجی یک ژنراتور پراکنده باید با استفاده از یکسوساز به DC تبدیل شود، ژنراتورهای تولید پراکنده‏ی DC می‏توانند مستقیما وصل شوند. ریزشبکه ترکیبی، راه حلی برای جلوگیری از این تبدیلات متعدد AC-DC-AC و دوباره DC-AC-DC است که در هر ریزشبکه‏ی AC-DC رخ می‏دهد. در ریزشبکه‏های ترکیبی، همه‏ی ژنراتورهای پراکنده‏ی AC به ریزشبکه‏ی AC متصل شده و ژنراتورهای پراکنده‏ی DC به ریزشبکه‏ی DC وصل می‏شوند. از مبدل‏های ارتباطی برای تعادل توان در هر دو شبکه استفاده می‏شود که توان را _در صورت اضافه بار در یکی از ریزشبکه ها_ از یک ریزشبکه به ریزشبکه‏ی دیگر انتقال می‏دهند.

واژه‏های کلیدی ــ  ریزشبکه، ریزشبکه AC، ریزشبکه DC، ریزشبکه ترکیبی، ژنراتور تولید پراکنده (DG)

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید