ترجمه مقاله Comparison of advanced power system operations models for large-scale renewable integration

مقایسهی مدل‏ه ای عملیاتی سیستم قدرت پیشرفته برای ادغام منابع تجدید پذیر مقیاس-بزرگ

 

چکیده ــ افزایش نفوذ منابع انرژی تجدید پذیر (RES)، نیازمند تغییرات گسترده در عملکرد کوتاه-مدت سیستم قدرت می‏باشد. هم عملیات صنعتی کنون و هم نوشتجات مرتبط، روی مدل هایی که روی مقیاس‏های زمانی متغیر برای پرداختن به عدم قطعیت و تغییر پذیری RES می‏پردازند، تحقیق می‏کنند. این مقاله مقایسه‏ای از سه مدل عملیاتی کوتاه-مدت سیستم قدرت با در نظر گرفتن توانایی آنها در پرداختن به مقادیر زیاد نفوذ منابع تجدید پذیر، می‏پردازد. نخستین مدل یک مدل ارسال اقتصادی توان-اتصال یکپارچه ژنراتور (UUCED) بصورت ممتد، با دقت زمانی متغیر می‏باشد که بتازگی توسط نویسندگان آن معرفی شده است. دومین مدل زمانبندی، شامل اتصال روزانه ژنراتور بصورت ممتد و ارسال زمان-واقعی توان با قابلیت پیشبینی می‏باشد (مدل دو-سطحی). مدل سوم، سیستم را روی یک سلسله مراتب سه-سطحی بکار می‏اندازد: این مدل شامل اتصال ژنراتور با قابلیت اطمینان 48-ساعته (قطعی یا تصادفی)، اتصال روزانه ژنراتور بصورت ممتد و ارسال توان زمان-واقعی با قابلیت پیشبینی می‏باشد. این مقایسه بر مبنای یک شبیه سازی سالانه از سیستم قدرتی در یونان با استفاده از پیشینه‏ی توان بادی و داده‏های بار، اجرا شده است. نتایج شبیه سازی نشان می‏دهد که مدل UUCED می‏تواند تولید بیشتر منابع انرژی تجدید پذیر را _با کمینه سازی هزینه‏های عملیاتی سیستم، بدون بخطر انداختن امنیت سیستم_ به گونه‏ی بهتری پذیرا باشد.

واژه‏های کلیدی: ارسال اقتصادی توان، دقت چند-زمانی، عملکرد سیستم قدرت، تولید RES، رزرو، اتصال واحد ژنراتور.

Comparison of advanced power system operations models for large-scale renewable integration

175,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید