یک رویکرد تجزیه سلسله مراتبی برای ارسال توان خودروهای الکتریکی شارژی

چکیده ــ خودروهای الکتریکی شارژی (PEV) همواره در حال یافتن محبوبیت بیشتر در روند ذخیره سازی انرژی و حفاظت محیط زیست هستند. هر چند، شارژ ناهمانگ چندین PEV می‏تواند اثرات منفی زیادی را روی عملکرد ایمن و اقتصادی سیستم قدرت مورد نظر، ایجاد کند. در این متن، یک رویکرد تجزیه‏ی سلسه مراتبی برای هماهنگی رفتارهای شارژ/دشارژ PEVها ارایه شده است. هدف اصلی مدل سطح-بالا، کمینه سازی هزینه‏ی کل عملکرد سیستم، از طریق ارسال توان مشترک ژنراتورها و مجموعه خودروهای الکتریکی (EVA)، می‏باشد. از سویی دیکر، مدل سطح-پایین در نظر دارد تا با طراحی استراتژی‏های شارژ/دشارژ مناسب برای هر یک از PEVها در یک دوره‏ی مشخص ارسال توان، به دقت از دستورات ارسال توان ارایه شده توسط تصمیم-گیرندگان سطح-بالا پیروی کند. از دو حل کننده‏ی بسیار کارآمد تجاری، یعنی به ترتیب AMPL/IPOPT و AMPL/CPLEX برای حل مدل تجزیه‏ی سلسه مراتبی توسعه یافته، استفاده شده است. در پایان از یک سیستم تست 111-شینه IEEE شامل شش EVA برای نمایش عملکرد روش و مدل توسعه یافته، استفاده شده است.

اصطلاحات شاخص ــ برنامه نویسی دو-سطحی، معماری ارسال توان منطقه‏ ای و سلسه مراتبی، خودروهای الکتریکی شارژی PEV)، خودرو-به-شبکه (V2G).

A Hierarchical Decomposition Approach for Coordinated Dispatch of Plug-in Electric Vehicles A Hierarchical Decomposition Approach for Coordinated Dispatch of Plug-in Electric Vehicles

135,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید