کاربرد ذخیره سازی انرژی مبتنی بر باطری در مزارع بادی متصل-به-شبکه به منظور بهبود بهره‏برداری اقتصادی

 

Application of Battery-based Energy Storage in Grid-connected Wind Farms in Order to Improve Economical Utilization

چکیده ــ در حضور مزارع بادی در یک سیستم قدرت، اپراتورها با پیچیدگی بیشتری در بهره‏برداری سیستم نسبت به گذشته روبرو می‏شوند، و دلیل آن طبیعت تصادفی و نوسانی خروجی مزارع بادی است. حضور برخی از قیود در بهره‏برداری از سیستم‏های قدرت، می‏تواند موجل برخی از محدودیت‏ها در تزریق انرژی بادی به سیستم قدرت شود. بنابراین، بهره‏برداری از مزارع بادی ممکن است در حضور این محدودیت ها، ناکارآمد گردد. استفاده از سیستم‏های ذخیره سازی انرژی (ESS) در مزارع بادی، اثرات مثبتی روی بهره‏برداری سیستم قدرت دارد که وابسته به ناحیه‏ی بادی منطقه ای و قیمت‏های ساعتی انرژی است. در این پژوهش، روشی تازه برای تغییر جهت مطالعات تخصیص ظرفیت مزارع بادیبه سمت افزایش ظرفیت مزارع بادی، پیشنهاد می‏شود. در واقع، در این مطالعه ظرفیت ESS و توان خروجی ساعتی مزرعه‏ی بادی به گونه ای تعیین می‏گردد که درآمد کل مزرعه‏ی بادی در یک سال و ضریب ظرفیت آن، تا حد امکان افزایش می‏یابد. پس، با افزایش درآمد کل و ضریب ظرفیت مزرعه‏ی بادی، تمایل بهره برداران سیستم قدرت به سمت افزایش نفوذ توان بادی در سیستم قدرت بیشتر می‏گردد. در این مقاله، بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) مورد استفاده قرار گرفته تا ظرفیت بهینه‏ی ESS و مدیریت انرژی ساعتی بهینه، بدست آید. نتایج نشان می‏دهد که بر خلاف هزینه‏ی بالای سیستم‏های ذخیره سازی، با استفاده از روش پیشنهادی در بهینه سازی مدیریت انرژی، درآمد کل از فروش انرژی بادی افزایش می‏یابد. همچنین، این نتایج همه‏ی توجهیات ارایه شده در مورد افزایش ظرفیت مزرعه‏ی بادی در مطالعات برنامه ریزی اولیه را، تصدیق می‏کند.

واژه‏های کلیدی ــ انرژی باد؛ مدیریت انرژی مزرعه‏ بادی؛ سیستم ذخیره سازی انرژی (ESS)؛ بهره ‏برداری اقتصادی.

Application of Battery-based Energy Storage in Grid-connected Wind Farms in Order to Improve Economical Utilization

145,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید