کدگذاری کانتور تصویر بر مبنای درخت متن با استفاده از تقدم هندسی

 

ترجمه مقاله

چکیده ــ کدگذاری کارآمد کانتورهای اشیاء در تصاویر، می‏تواند تکنیک‏های فشرده سازی ویدیویی/تصاویر _مانند کدگذاری تبدیل مطابق با شکل یا پیش بینی حرکت بلوک‏های پیکسلی با شکل دلخواه_ را آسان سازد. ما مساله‏ی فشرده سازی با تلفات و بدون تلفات کانتورهای آشکارسازی شده در تصاویر را، مورد مطالعه قرار می‏دهیم. بطور مشخص، نخست یک کانتور شیء آشکارسازی شده را به ترتیب ای از نمادهای جهتی بدست آمده از یک الفبای کوچک، تبدیل می‏کنیم. به منظور کدگذاری ترتیب نمادها با استفاده از کدگذاری الگوریتمی، یک متن tree τ با طول متغیر (VCT) را با استفاده از فرمول بندی حداکثر پسینی (MAP) برای تخمین احتمالات شرطی نمادها، محاسبه می‏کنیم. MAP می‏تواند از بیش‏برازش ناشی از یک مجموعه آموزش کوچک X از ترتیب نمادهای گذشته با تعین یک VCT τ با احتمال بالای (P(X/T) مشاهده‏ی X با داشتن τ، با استفاده از یک تقدم هندسی P(T) که بیان می‏دارد کانتورهای تصویر اغلب مستقیم  بوده و منحی نیستند، جلوگیری کند. برای مورد دارای تلفات، الگوریتم‏های برنامه نویسی دینامیکی (DP) سریع را طراحی کرده که بصورت بهینه میان نرخ کدگذاری یک کانور تقریبی x^ با داشتن VCT τ با دو مفهوم اعوجاج x^ نسبت به کانتور اصلی x، مصالحه برقرار می‏کند. به منظور کاهش اندازه‏ی جدول‏های DP، یک درخت پسوند کلی از یک VCT τ داده شده برای فهرست‏بندی ورودی جدول فشرده و کاهش پیچیدگی بدست می‏آید. نتایج تجربی نشان می‏دهد که برای کدگذاری کانتور بدون تلفات، الگوریتم پیشنهادی ما بهتر از طرح‏های مبتنی بر متن مدرن که مطابق با مجموعه داده‏های کوچک و بزرگ هستند، عمل می‏کند. برای کدگذاری کانتور دارای تلفات، الگوریتم‏های ما بهتر از طرح‏های قابل مقایسه در نوشتجات در عملکرد اعوجاج-نرخ، عمل می‏کند.

اصطلاحات شاخص ــ کدگذاری کانتور، کدگذاری بدون تلفات، یادگیری آماری، فشرده سازی تصویر

 Context Tree based Image Contour Coding using A Geometric Prior

195,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید