ترجمه مقاله Modeling of broken rotor bars in a squirrel-cage induction motor

مدل سازی میله‏ های شکسته روتور در موتورهای القایی روتور قفسی

 

چکیده ــ تاریخچه‏ی خطاهای موتورهای القایی، تقریبا برابر با تاریخچه‏ی خود موتورهای القایی است. در گذشته، از موتورهای القایی در مکان‏های محدودی استفاده می‏شده و خطاها با اقدامات مختلف مانند زمین کردن _با استفاده از حفاظت اضافه جریان یا با استفاده از رگولاتورهای ولتاژ_ حل می‏شده است. امروزه، موتورهای القایی کاربرد گسترده ای در زمینه‏های گوناگون دارند. بتابراین، تشخیص عیب و تعمیر خطا برای جلوگیری از آسیب‏های پرهزینه و زمان خاموشی زیاد در تاسیسات صنعتی و تجاری، اهمیت زیادی دارد. خطاهای اصلی موتورهای القایی، خطاهای مربوط به میله‏های روتور، خطاهای سیم پیچی و خطاهای مکانیکی می‏باشد. خطاهای روتور را می‏توان به صورت هارمونیک در جریان استاتور مشاهده کرد. در این مقاله، میله‏های شکسته‏ی روتور با استفاده از ابزار MATLAB/Simulink مدل می‏شود. نتایج نشان می‏دهد که مدل MATLAB/Simulink را می‏توان برای مقاصد آموزشی، بکار گرفت.

واژه ‏های کلیدی: موتور الکتریکی؛ خطاهای روتور؛ شبیه سازی؛ MATLAB

Modeling of broken rotor bars in a squirrel-cage induction motor

90,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید