ترجمه مقاله A Straightforward Method for Wide-Area Fault Location on Transmission Networks

یک روش سرراست برای مکان‏یابی خطا در ناحیه‏ وسیعی از شبکه‏ های انتقال

 

چکیده ــ عملکرد محلی در مکان‏یابی خطا، نیازمند اندازه گیری یک یا دو ترمینال از خط دارای خطا می‏باشد. از سویی دیگر، غیرخطی بودن معادلات مدار مربوط به مکان‏یابی خطا در ناحیه‏ای وسیع، فرآیند حل آنها را تکراری و نیاز به محاسبه‏ی زیاد می‏سازد. این مقاله یک روش غیرتکراری برای مکان‏یابی خطا در ناحیه‏ای وسیع را با بهره گیری از قاعده‏ی جایگزینی، ارایه می‏دهد. به همین ترتیب، دستگاهی از معادلات ایجاد شده که می‏توان آن را به آسانی با استفاده ا روش کمترین مربعات حل کرد. فرض شده که مدل خط پارامتر-توزیع شده دقت بالایی دارد. بعلاوه، به دلیل خطاهای ذاتی ترانس‏های جریان، داده‏های جریان در نظر گرفته نشده تا دقت حفظ شود. به منظور جلوگیری از عدم قطعیت‏های متناسب با ساخت شبکه‏ی توالی-صفر، تنها شبکه‏های توالی مثبت و صفر مورد کنکاش قرار خواهند گرفت. با این حال، این روش قادر به تشخیص همه‏ی انواع خطاهای اتصال کوتاه _با استفاده از تعداد محدودی از فازورهای ولتاژ سنکرون شده‏ی پیش و پس از خطا_ می‏باشد. مطالعات شبیه سازی متعددی که روی سیستم‏های آزمون 39-شینه‏ی نیو انگلند و 9-شینه‏ی WSCC انجام شده، کارایی و کاربست پذیری روش پیشنهادی مکان‏یابی خطا را _حتی با اندازه گیری‏های محدود همگام (سنکرون) سازی_ تایید می‏کند.

اصطلاحات شاخص ــ واحد اندازه گیری فازور (PMU)، شبکه توالی، قضیه جایگزینی، مکان‏یابی خطا در ناحیه وسیع.

A Straightforward Method for Wide-Area Fault Location on Transmission Networks

155,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید