تخمین‏گر مکان خطا برای خطوط انتقال با جبرانسازی سری تحت شرایط نوسان توان

Fault location estimator for series compensated transmission line under power oscillation conditions

چکیده ــ این مطالعه یک الگوریتم جدید تعیین مکان خطا برای خطوط انتقال با جبرانسازی خازن سری (SC) را تحت شرایط نوسان توان، پیشنهاد می‏کند. فازورهای ولتاژ و جریان همگام از هر دو ترمینال خط انتقال، برای تخمین مکان خطا، با در نظر گرفتن مدل خط پارامتر توزیع شده، بکار رفته است. یک روش تکراری نیز برای بدست آوردن ولتاژ دو سر SC تحت شرایط نوسان توان، پیشنهاد شده است. الگوریتم تعیین مکان خطا شامل سه مرحله می‏باشد. نخست، پارامترهای توزیع شده خط انتقال با روش تخمین دینامیکی پارامترها، تخمین می‏شوند. سپس، ولتاژ SC را می‏توان با استفاده از روش تکراری بر مبنای اندازه گیری‏های فازور و پارامترهای خط انتقال، حل کرد. در پایان، در مرحله سوم مکان خطا را می‏توان با استفاده از روش تکرار نیوتون بدست اورد. یک خط انتقال 300 km/500 kV با جبرانسازی SC که در PSCAD/EMTDC شبیه سازی شده است، برای ارزیابی عملکرد الگوریتم پیشنهادی تحت شرایط مختلف نوسان توان، بکار گرفته می‏شود. شبیه سازی‏ها نشان داده است که روش پیشنهادی مستقل از نوع خطا، مقاومت خطا و فاصله‏های خطا تحت شرایط نوسان توان می‏باشد. دقت الگوریتم پیشنهادی، در بیشتر موارد بسیار بیشتر از الگوریتم‏های مرسوم تعیین مکان خطا می‏باشد.

Fault location estimator for series compensated transmission line under power oscillation conditions

115,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید