طراحی و شبیه سازی نانو-بیوسنسور فوق حساس بر مبنای OFPC

 

Design and Simulation of Ultrasensitive Nano-Biosensor Based on OFPC

           چکیده ــ ما یک نانو-بیوسنسور را به منظور کار در فرآیندهای نوری شیمیایی تَر برای تعیین و تحلیل محیط‏های گازی و مایع، طراحی و شبیه سازی کردیم. بدین منظور، مشخصه‏های نوری مواد مورد مطالعه قرار گرفته و با ایجاد رابطه میان شاخص انکساری مواد و دیگر پارامترهای نوری، فرآیند اندازه گیری انجام شده است. در این کار، یک فیلتر اپتیکی مبتنی بر کریستال فوتونی (OFPC) مورد استفاده قرار گرفته است. با ایجاد محیطی فعال برای اثرات متقابل میان ماده و نور الکترومغناطیسی، شرایطی برای اندازه گیری ویژگی‏های مواد در دسترس در آن محیط فعال را می‏توان ارایه کرد. با در نظر گرفتن اینکه نقص ایجاد شده در OFPC می‏تواند موجب اختلال عملکرد آن شود، از این رو حجم محیط بهتر است محدود باشد. ایجاد نقص در ساختار نانو-بیوسنسورها، می‏تواند دقت و کیفیت اندازه گیری‏ها را افزایش دهد. در پایان با بازآرایی نقص‏های ایجاد شده، خروجی در قلمرو مناسبی قرار می‏گیرد. دقت نیز با اعمال رویکرد مدل سازی حوزه زمان اختلاف محدود (FDTD) به منظور تحلیل معادلات موج گارون کننده ساختار کریستال فوتونی، افزایش داده می‏شود.

     اصطلاحات شاخص ــ نانو-بیوسنسور، OFPC، ضریب-Q، حساسیت، FDTD

Design and Simulation of Ultrasensitive Nano-Biosensor Based on OFPC

75,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید