افزایش پایداری ولتاژ در سیستم انتقال با استفاده از SSSC

 

Enhancement of Voltage Stability in Transmission System Using SSSC

چکیده ــ کنترل توان راکتیو، الزام اساسی برای تثبیت سطوح ولتاژ، و طبق آن پایداری سیستم قدرت متصل می‏باشد. پایداری ولتاژ شامل توانایی سیستم قدرت در تثبیت ولتاژهای قابل قبول ثابت در همه شین‏ها (باس ها) در سیستم، تحت شرایط عملیاتی نرمال و پس از قرار گرفتن در معرض یک اختلال (تعادل توان راکتیو) می‏باشد. سیستم‏های قدرت مدرن در خطر مسایل ناپایداری ولتاژ هستند. علت اصلی ناپایداری ولتاژ، می‏تواند کمبود توان راکتیو در سیستم قدرت باشد. پایداری ولتاژ را می‏توان با افزایش توان راکتیو، بهبود بخشید. رویکردهای زیادی برای جلوگیری از ناپایداری ولتاژ مورد استفاده قرار گرفته است که قرار دادن کنترل کننده‏های FACTS، قرار دادن خازن‏های سری و موازی، تغیر زمان بندی تولید، قطع بار تحت-ولتاژ، تعدادی از این رویکردها هستند. قرار دادن کنترل کننده‏های FACTS می‏تواند پایداری ولتاژ را بهبود بخشد. جبرانساز سری سنکرون استاتیک (SSSC) می‏تواند افت ولتاژ راکتیو کل را در خط، افزایش یا کاهش داده و از این رو توان الکتریکی ارسالی را کنترل کند. دامنه ولتاژ باس با استفاده از SSSC، افزایش می‏یابد. در این کار، به دلیل قابلیت الگوریتم تکرار شونده نیوتون رافسون در همگرایی پس از چند تکرار، این الگوریتم بکار رفته است. شبیه سازی پاسخ‏های پخش بار با و بدون SSSC با استفاده از برنامه مبتنی بر MATLAB انجام شده است. این مدل بر روی یک سیستم 30-شینه IEEE، اعتبار سنجی شده است.

واژه‏های کلیدی ــ پخش بار، پایداری ولتاژ، ادوات FACTS، SSSC، سیستم انتقال.

Enhancement of Voltage Stability in Transmission System Using SSSC

55,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید