رویکرد چند-هدفی برای بازآرایی شبکه توزیع با ضریب توان بهینه DG با استفاده از NSPSO

 Multi-objective approach for distribution network reconfiguration with optimal DG power factor using NSPSO

چکیده: در این مطالعه، یک روش چند-هدفی برای بازآرایی بهینه شبکه و نیز توزیع توان راکتیو تولیدات پراکنده (DG)، پیشنهاد شده تا عملکرد شبکه را با استفاده از بهینه سازی تجمع ذرات مرتب سازی نامغلوب (NSPSO)، بهبود بخشد. عملکردهای مختلف شبکه بر حسب چند تابع هدف، شامل کمینه سازی تلفات توان سیستم، انحراف ولتاژ و اتلاف انرژی از سیستم‏های تولید کننده بادی و خورشیدی، می‏باشد. کارآیی روش پیشنهادی، بر روی یک سیستم توزیع شعاعی 33-شینه IEEE، به ازای ترکیب‏های مختلف بازآرایی شبکه و توان خروجی راکتیو DG-ها یا ضریب توان متغیر آن، مورد آزمون واقع شده است. همچنین، نتایج بدست آمده مورد مقایسه قرار گرفته و نشان داده شده که عملکرد بهتری در شبکه با بازآرایی شبکه و نیز بهینه سازی ضریب توان، نسبت به موارد دیگر، بدست می‏آید. بعلاوه، این استراتژی منجر به اتلاف انرژی کمتری در منابع تولید تجدید پذیر پراکنده _نسبت به شبکه بدون بازآرایی_ خواهد شد؛ از این رو، رویکرد پیشنهادی برای ذخیره سازی و بهره برداری از بیشینه ظرفیت منابع تجدید پذیر در دسترس، مناسب می‏باشد.

Multi-objective approach for distribution network reconfiguration with optimal DG power factor using NSPSO

135,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید