ارزیابی مسایل اقتصادی و قابلیت اطمینان برای یک شبکه مستقل خودمختار با منابع انرژی پراکنده

 

Evaluation economic and reliability issues for an autonomous independent network of distributed energy resources

انرژی الکتریکی را می‏توان به روش‏های مختلفی فراهم کرد، اما مصرف کنندگان تمایل دارند تا این انرژی را با بهترین کیفیت، کمترین هزینه و بالاترین قابلیت اطمینان، تامین کنند. هدف این مقاله، ارزیابی اثر ایجاد یک ریزشبکه و استفاده از منابع تولید پراکنده برای کاهش هزینه و افزایش قابلیت اطمینان تامین انرژی می‏باشد. بُعد اقتصادی شامل هزینه‏های اولیه و هزینه‏های بهره برداری است. بُعد قابلیت اطمینان، شامل انرژی تحویل داده نشده (NDE) به مصرف کنندگان می‏باشد. تابع هدف دو بعدی با استفاده از روش وزن دهی بهینه سازی می‏شود. بدین منظور، چهار سناریو از نظر مسایل اقتصادی و قابلیت اطمینان با هم مقایسه می‏شوند. این چهار سناریو توسط شبکه اصلی، شبکه اصلی و منابع تولید پراکنده، ریزشبکه ایزوله شده و ریزشبکه ی متصل به شبکه بالا دست، توان ارایه می‏کنند. نخست، بارها در یک فیدر و سپس بارها بر فیدرهای جداگانه قرار می‏گیرند.

روش پیشنهادی با روشی مشابه، مقایسه شده و نتایج این مقایسه نشان می‏دهد که روش ما کارآمدتر بوده و کاربرد بیشتری دارد.

واژه‏های کلیدی: ریزشبکه، مدیریت انرژی، قابلیت اطمینان، مسایل اقتصادی، ژنراتور پراکنده

Evaluation economic and reliability issues for an autonomous independent network of distributed energy resources

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید