تاثیر TCSC بر روی تنظیمات حفاظت دیستانس بر مبنای تکنیک‏های بهینه سازی ازدجام ذرات اصلاح شده

 

چکیده _ این مقاله، کاربرد تکنیک بهینه سازی ازدجام ذرات اصلاح شده (MPSO) در مدارات تنظیمات بهینه برای رله دیستانس MHO برای حفاظت یک خط انتقال 400 kV مربوط به شبکه‏های انتقال شرق الجزایر در شرکت الجزایری Electrical and Gas با جبرانسازی سیستم انتقال ac انعطاف پذیر سری (FACTS)، یعنی خازن سری با کنترل تریستوری (TCSC) متصل به نقطه میانی را ارایه می‏دهد. تاثیرات قرار دادن TCSC بر روی امپدانس کل یک خط انتقال حفاظت شده، نسبت به مقدار راکتانس متغیر تزریقی (XTCSC) در مُد بوست خازنی و سلفی بسته به زاویه آتش (α)، در نظر گرفته شده است. حفاظت مدارات تنظیمات اصلاح شده برای سه مدارات (Z1, Z2, Z3) به منظور جلوگیری از تریپ اشتباه بریکر و بهبود عملکرد حفاظت رله دیستانس، مورد تحقیق واقع شده است. در این کار هدف ما مقایسه عملکرد الگوریتم MPSO پیشنهادی با یک روش تحلیلی (AM) می‏باشد. یافته ها، نشان دهنده عملکرد عالی MPSO پیشنهادی از نظر سرعت جبرانسازی، نرخ همگرایی، و عملی بودن می‏باشد. نتایج شبیه سازی، با یکدیگر مقایسه شده و سپس الگوریتم بهتر در نظر گرفته شده است.

واژه‏های کلیدی ــ TCSC، راکتانس ظاهری، حفاظت دیستانس، مدارات تنظیمات، بهینه سازی، تکنیک‏های PSO.

Impact of TCSC on Distance Protection Setting based Modified Particle Swarm Optimization Techniques

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید