برنامه ریزی توسعه سیستم تولید انرژی‏های چند منظوره پراکنده انعطاف پذیر تحت عدم قطعیت

چکیده ــ یک ویژگی کلیدی شبکه‏های هوشمند، استفاده از منابع سمت تقاضا برای ارایه انعطاف پذیری به سیستم انرژی، و از این رو افزایش بازده آن می‏باشد. سیستم‏های انرژی‏های چند منظوره که حاملهای انرژی مختلف مانند گاز، برق و گرما در آن به طور همزمان بهینه می‏شود، به عنوان منبع ارزشمندی از انعطاف پذیری سمت تقاضا، اثبات شده اند. هر چند، برنامه ریزی این سیستم‏ها_بویژه در حضور عدم قطعیت قیمت دراز-مدت در حاملهای انرژی مربوطه_ می‏تواند بسیار چالشزا باشد. با این وجود، این مقاله یک روش بهینه سازی بهره حاملی و برنامه ریزی یکپارچه برای سیستم‏های تولید انرژی‏های چند منظوره پراکنده (DMG) را با هدف ارزیابی انعطاف پذیری تعبیه شده در مراحل بهره حاملی و سرمایه گذاری با عدم قطعیت‏های دراز-مدت، ارایه می‏کند. رویکرد پیشنهادی، گزینه‏های واقعی مالی را بازتاب داده و به عنوان یک مساله خطی عدد صحیح آمیخته تصادفی مدل می‏شود. این روش از طریق یک مطالعه موردی DMG واقعی در انگلستان برای سیستم‏های انرژی منطقه ای، با نیروگاه‏های سیکل ترکیبی (استفاده همزمان برق و گرما)، پمپ‏های گرمای الکتریکی، و ذخیره سازی انرژی حرارتی، نشان داده شده است. نتایج نشان می‏دهد که رویکرد پیشنهادی امکان کاهش در هزینه‏های مورد انتظار (انتظاری) و نی کاهش ریسک مربوط به دیگر روش‏های برنامه ریزی با انعطاف پذیری کمتر، را فراهم آورده، از این رو مورد تجاری سیستم‏های DMG انعطاف پذیر را به شدت بهبود می‏دهد.

اصطلاحات شاخص ــ تولید پراکنده، انعطاف پذیری، سیستم‏های انرژی‏های چند منظوره، برنامه ریزی تحت عدم قطعیت، گزینه‏های واقعی (RO)، ریسک، ذخیره سازی.

Flexible Distributed Multienergy Generation System Expansion Planning Under Uncertainty

115,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید