تحلیل پایداری و طراحی کنترل کننده برای ریزشبکه‏ های DC با بارهای با توان ثابت

 

Stability Analysis and Controller Design of DC Microgrids With Constant Power Loads

چکیده ــ ریزشبکه‏های DC از چند واحد مبدل الکترونیک قدرت که در شبکه‏ای بین بارها و منابع متصل شده، تشکیل می‏شوند. این ریزشبکه‏ها را معمولا می‏توان در سیستم‏های قدرت کشتی‏های برقی، هواپیما و غیره یافت. تمرکز اصلی این مقاله بر روی مطالعه‏ی پایدای ریزشبکه‏های dc مبتنی بر مبدل‏های توان است. این ادوات الکترونیکی با فرکانس کلیدزنی (سوییچینگ) بالا، طوری کنترل می‏شوند تا ولتاژ، جریان، یا توان ثابتی را برای بار تثبیت کنند. به دلیل پهنای باند بالای این ادوات، آنها را می‏توان به صورت بارهای با توان ثابت، ساده سازی کرد. بدین دلیل، یک سیستم غیرخطی ایجاد می‏شود که دیگر نمی توان پایداری محلی را برای آن در نظر گرفت. روش‏های گزارش شده در نوشتجات در اینجا مرور شده و روشی بر مبنای برنامه ریزی نیمه-معین (SDP) توسعه داده خواهد شد تا تحلیل پایداری این ریزشبکه‏های DC را ساده سازد. همچنین، یک تکنیک کنترل کننده مقاوم بر مبنای تکنیک مشابه SDP ارایه می‏گردد تا ناحیه پایداری را با استفاده از ذخیره سازی انرژی، تضمین کرده و گسترش دهد.

اصطلاحات شاخص ــ مبدل‏های توان DC-DC، ریزشبکه ها، کنترل سیستم قدرت، پایداری مقاوم، تحلیل پایداری.

Stability Analysis and Controller Design of DC Microgrids With Constant Power Loads

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید