دلایل، شکل‏ها و چاره ‏های مقابله با خوردگی شبکه گراندینگ در پست

 

 چکیده ــ اطلاعات آورده شده در این مقاله، شامل مبانی نظریه خوردگی و شکل‏های خوردگی شبکه گراندینگ پست می‏باشد. به منظور بررسی خوردگی در شبکه گراندینگ پست و بدست آوردن داده‏های خوردگی برای کمک به طراحی شبکه گراندینک فولادی، 21 شبکه زمین که در جاهای مختلف فوشان (شهری در چین) توزیع شده، حفر گشته است تا نرخ خوردگی هادی‏های گراندینگ مورد آزمون قرار گیرد. داده‏های خوردگی نشان می‏دهد که خوردگی در سرهای پایین گراندینگ و هادی‏های گراندینگ در گودال‏های کابل، جدی تر از خوردگی در شبکه گراندینگ اصلی می‏باشد. عوامل خورنده در نمونه خاک‏های پست، در آن نقاط و در آزمایشگاه اندازه گیری شده است و سپس داده‏ها با استفاده از روش تحلیل مولفه اصلی برای آمارها، مورد تحلیل واقع شده است. نتایج نشان می‏دهد که مقاومت مخصوص خاک، مقدار pH آن، محتوی آب و نمک محلول، عوامل اصلی در خوردگی شبکه گراندینگ در پست‏ها بوده است. روش‏های مختلف موجود برای محافظت در برابر شبکه‏های زمین فولادی در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. به هنگام انتخاب مساحت هادی‏های گراندینگ بر مبنای داده‏های خوردگی خاک، مقدار مجاز برای خوردگی یکنواخت و نیز برای خوردگی حفره ای باید ارایه شود.

Causes, Forms and Remedies of Substation Grounding Grid Corrosion

75,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید