طراحی سیستم گراندینگ برای پست‏های فشار قوی

چکیده ــ طراحی سیستم گراند برای پست‏های فشار قوی، کاری بس پر چالش می‏باشد. در هر پست، یک سیستم گراند به خوبی طراحی شده نقش بسیار حیاتی را بازی می‏کند. سیستم گراندینگ باید ایمن باشد؛ چرا که مستقیما با ایمنی کارکنان پست در ارتباط است. مقاومت گراندینگ، مقاومت شبکه، افزایش پتانسیل شبکه، معیارهای ولتاژ لمس و گام برای ایمنی، بیشینه جریان شبکه، کمینه اندازه هادی، اندازه الکترود، بیشینه سطح جریان خطا و مقاومت مخصوص خاک، همه کمیت‏های بنیادین طراحی سیستم شبکه گراند می‏باشند. در این مقاله، طراحی سیستم گاندینگ برای پست‏های فشار قوی 220 kV و نیز شبیه سازی برای محاسبه پارامترهای مورد نیاز آن، ارایه شده است. تجزیه تحلیل‏ها بصورتی دقیق انجام پذیرفته است تا بیشینه جریان خطایی که می‏تواند در پست رخ دهد بدست آید. مقاومت مخصوص خاک، عاملی اصلی می‏باشد که بر روی طراحی شبکه پست تاثیر می‏گذارد. بنابراین، به منظور بدست آوردن نتایج طراحی دقیق، تحقیق و آنالیزی بر روی مقاومت مخصوص انجام شد. همه پارامترهای مورد نیاز محاسبه شده و فرضیات نیز با استفاده از فرمول‏های مربوط، اعمال شدند. همچنین، تلاش شد تا با انتخاب اندازه مناسب برای هادی افقی و افزودن میله‏های گراند، مقاومت شبکه و نیز افزایش پتانسیل شبکه کاهش داده شود. در این مقاله، یک روند گام به گام برای ملاحظات ضروری طراحی، در نظر گرفته شده است. در پایان نیز شبیه سازی هایی با استفاده از نرم افزار معروف ETAP انجام شد تا طراحی مورد نظر، بررسی و تایید شود. روش ارایه شده برای گراندینگ پست مطابق با استاندارد IEEE Std 80-2000 می‏باشد.

اصطلاحات شاخص ــ نرم افزار ETAP، شبکه گراندینگ، طراحی پست، ولتاژ لمس و گام.

Design of Grounding System for High Voltage substations

55,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید