طراحی بهینه PSS مبتنی بر PI توام با کنترل کننده TCSC با استفاده از بهینه سازی مبتنی بر آموزش و یادگیری اصلاح شده

 

چکیده ــ این مقاله، به کاربرد جالبی از الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر آموزش و یادگیری (TLBO) که به تازگی تکامل یافته است، در طراحی استابلایزرها سیستم قدرت (PSS) مبتنی بر کنترل کننده تناسبی-انتگرالی (PI) توام برای سیستم‏های قدرت با شین بی نهایت تک-ماشینه مجهز به جبرانساز سری کنترل-تریستوری (TCSC)، می‏پردازد. از آنجایی که این طراحی برای سیستم‏های توام است، نتایج TLBO‏های سنتی منجر به پاسخ‏های زیر-بهینه می‏گردد و از این رو ما یک روش TLBO اصلاح شده مبتنی بر مفهوم یادگیری بر مبنای تضاد را برای طراحی کنترل کننده‏های توام، پیشنهاد می‏کنیم. شبیه سازی کامپیوتری روش پیشنهادی در شرایط بارگذاری مختلف، برتری TLBO اصلاح شده را در طراحی کنترل کننده‏های توام برای افزایش پایداری دینامیکی سیستم قدرت، نشان می‏دهد.

واژه‏های کلیدی: PSS، TCSC، TLBOA، پایداری سیگنال کوچک، SMIB.

An Optimal Design of Coordinated PI based PSS with TC SC Controller using Modified Teaching Learning Based Optimization

60,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید