مقاله ترجمه شده برق رله دیستانس

طرح حفاظت دیستانس تطبیقی برای خط متصل به مزرعه ی بادی با جبرانسازی ادوات FACTS-شنت

 

چکیده ــ به منظور بهبود عملکرد طرح های حفاظتی دیستانس مرسوم برای خطوط جبرانسازی شده با خطاهای مقاومت-بالا، یک طرح حفاظت دیستانس تطبیقی پیشنهاد شده است. این مطالعه رویکردی تحلیلی برای یافتن اثرات احتمالی سیستم های انتقال AC انعطاف پذیر (FACTS) با اتصال شنت _مانند جبرانساز استاتیکی سنکرون/جبرانساز راکتیو (VAR) ولت-آمپر (SVC)_ متصل به مزرعه ی بادی (WF) درون دریا بر روی مشخصه های رله ی دیستانس، ارایه می دهد. نتایج تحلیلی ارایه گشته و اعتبارسنجی شده در پلتفرم شبیه سازی، پدیده های دسترسی محدود را در حضور هر دو ادوات FACTS مقایسه کرده و این طور برآمده است که در سیستم متصل به SVC، پدیده ی دسترسی محدود شدید تر است. همچنین، حضور SVC مشخصه های خط ارایه شده به رله را _حتی در اتصال کوتاه های با مقاومت خطای صفر_ تغییر می دهد. همچنین، تنظیمات دسترسی به رله به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، زیرا هنگامی که مزارع بادی درون آب به سیستم های انتقال برق متصل می شوند، رله و ولتاژ و توان بطور پیوسته نوسان خواهد داشت (به دلیل رابطه ی غیرخطی با سرعت). از این رو، مشخصه های تریپ تطبیقی برای خطای خط-با-زمین دارای مقاومت بالا، با ادوات FACTS شنت با در نظر گرفتن شرایط عملیاتی مناسب، مساله ی دشواری بوده و همین در پژوهش پیشِ رو، مورد بحث قرار گرفته است.

Adaptive distance protection scheme for shunt-FACTS compensated line connecting wind farm

95,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید