ترجمه مقاله برق در مورد کنترل توان اکتیو برای افزایش پایداری گذرا

استراتژی‏های کنترل توان اکتیو برای افزایش پایداری گذرا در شبکه‏ های AC/DC با سیستم‏های چند-ترمینالی VSC-HVDC

 

چکیده ــ فشار قوی جریان مستقیم (HVDC) چند-ترمینالی با استفاده از مبدل‏های منبع ولتاژ (VSC-HVDC)، فناوری امیدوار کننده ای بوده که کنترل انعطاف پذیر توان اکتیو و راکتیو را ممکن ساخته، و همچنین یکپارچه سازی انرژی تجدید پذیر دوردست، و از همه مهم‏تر استفاده از کابل‏های طویل را آسان می‏سازد. این مقاله یک استراتژی توان اکتیو را برای سیستم‏ های VSC-HVDC چند-ترمینالی را که برای بالا بردن پایداری گذرای شبکه‏های مرکب AC/DC طراح شده است، ارایه می‏دهد. استراتژی پیشنهادی، هر VSC را با استفاده از اندازه گیری فرکانس همه ترمینال ها، کنترل می‏کند. عملکرد آن با یک استراتژی که در آن VSC تنها با استفاده از اندازه گیری‏های محلی فرکانس شبکه AC کنترل می‏شود، مقایسه شده و نشان داده می‏شود که استراتژی پیشنهادی ما، عملکرد بهتری _حتی با در نظر گرفتن تاخیرهای مخابراتی معقول_ را ارایه می‏دهد. این مقاله همچنین نشان می‏دهد که استراتژی پیشنهادی اساسا نتایج مشابهی با نتایج بدست آمده با استفاده از کنترل VSC با سرعت مرکز اینرسی (COI) ارایه می‏دهد. سرعت COI، شکلی جامع‏تر و غنی‏تر از روش پیشنهادی در این مقاله است، اما همچنین بدست آوردن آن نیز پیچیده‏تر است. نتایج شبیه سازی با PSS/E از یک سیستم تست نیز برای نشان دادن مقایسه‏ ها و دست‏آوردهای اصلی روش پیشنهادی، بکار رفته است.

اصطلاحات شاخص ــ کنترل انتقال HVDC، الکترونیک قدرت، پایداری سیستم قدرت، پایداری گذرای سیستم قدرت.

Active Power Control Strategies for Transient Stability Enhancement of ACDC Grids With VSC-HVDC Multi-Terminal Systems

95,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید