مقاله ترجمه شده ریزشبکه‏ های DC خودگردان

یک چارچوب کنترل تطبیقی چند-هدفی در ریزشبکه‏ های DC خودگردان

چکیده ــ این مقاله یک طرح مدیریت توان تطبیقی چند-هدفی را برای ریزشبکه‏های DC خودگردان ارایه می‏دهد که تشکیل شده از یک استراتژی شارژ/تخلیه‏ی متناسب مبتنی بر یک بهره تطبیقی جدید است تا میان سیستم‏های ذخیره سازی انرژی باتری (BESS) با ظرفیت‏های مختلف، تعادل ایجاد کند. از آنجایی که BESSها یک عنصر کلیدی برای تثبیت قابلیت اطمینان و پایداری در یک ریزشبکه‏ی خودگردان هستند، اقدامات کنترلی برای طولانی ساختن این واحدها باید به طور مناسبی مورد تحقیق واقع شود. در پی روش توصیه شده‏ی شارژ BESSها _یعنی شارژ ولتاژ ثابت/جریان ثابت (CC/CV)، روش‏های مرسوم با استفاده از یک مقدار مرجع شناور برای کنترل شارژ CV متحمل تغییر حالت (mode switching) می‏شوند که جریان صفر را به هنگام شارژ کامل باتری تضمین نمی کند. به منظور در نظر گرفتن این مساله، یک طرح کنترلی غیر-نامی (de-rating) جدید برای PV برای شارژ یکپارچه‏ی CV در BESSها  با استفاده از مکانیزم تطبیقی که توسط طرح کنترل تطبیقی مرجع مدل (MRAC) برای مدیریت توان بهینه بین منابع و بارها معرفی شده است، انجام پذیرفته است. همچنین، رویدادهای انرژی مانند حذف بار و بارِ ناشی از عملکرد PV نیز با جزییات مورد بحث قرار گرفته است. استراتژی کنترلی پیشنهادی در محیط MATLAB/SIMULINK شبیه سازی شده و روی یک نمونه اصلی تجربی مبتنی بر 1 kVA FPGA تست شده است تا اعتبار رویکرد کنترلی را تحت سناریوهای مختلف، بررسی کند.

اصطلاحات شاخص ــ ریزشبکه DC، کنترل تطبیقی، مدیریت توان.

A Multi-Objective Adaptive Control Framework in Autonomous DC Microgrid

135,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید