کیفیت توان شبکه‏ های واقعی تامین کننده انرژی خودروهای الکتریکی در حضور تولید کننده‏ های تجدید پذیر و ریز-شبکه ها

چکیده ــ نفوذ وسایل نقلیه هیبریدی-الکتریکی و الکتریکی شارژی (PHEV و PEV)، در 20 سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. ورود PEV-ها، استفاده از منابع تجدید پذیر را آسان ساخته و احتمالا مزایای اقتصادی _همان طور که در اینجا در یک مثال مربوط به مکزیک ارایه شد_ به کاربران ارایه می‏دهد؛ اما علاوه بر اینها، چالش هایی را نیز از این دسته که تاثیر نفوذ PEV-ها بر روی کیفیت شبکه‏های برق چگونه خواهد بود، ایجاد می‏کند. تلاش این مقاله، مروری بر این نوشتجات با مرجع قرار دادن مسایل مربوط به کیفیت توان، و نیز آزمون آنها در یک سیستم توزیع واقعی مبتنی بر جامعه مولر در آستین (مرکز ایالت تگزاس) که دارای پنل‏های خورشیدی (PV) و PEV است، انجام پذیرفته است. نتایج نشان می‏دهد که حالت شارژ با تاخیر هماهنگ، بارگذاری بر روی ترانسفورماتور را در ساعت‏های پیک کاهش داده و تنظیم ولتاژ را بهبود می‏بخشد. بعلاوه، نشان داده شده است که پنل‏های فتوولتاییک موجب کاهش ضریب توان در طول روز در فیدر اصلی می‏شود. در سطح نفوذ بالای PV، بایستی اقدامات اصلاح کننده ای نظیر پشتیبانی توان راکتیو، جبران سازی VAr یا ذخیره انرژی انجام پذیرد که آنها را می‏توان راه حلی بالقوه برای بیشتر لیست آورده شده در نوشته حاضر، در نظر گرفت. اگرچه، در مقیاس‏های خیلی بزرگتر، تحقیقات زیادی باید صورت پذیرد؛ زیرا سیستم‏های برق با هم و میان کشورهای مختلف، متفاوت می باشد؛ اما یک رابطه کلی وجود دارد که تقاضای توان بالا توسط PEV-ها، موجب تجاوز از ولتاژ قانونی در برخی از نقاط در شبکه شده و برای عمکرد کارآمد سیستم، نیاز به شارژ هوشمند می‏باشد.

                واژه‏ های کلیدی: خودروهای شارژی، خودرو به شبکه (V2G)، قیمت گذاری پرداخت مزایده ای، تعادل قطع و وصل منابع تجدید پذیر، ریز-تولید توان، تولید توان خورشیدی خانگی.

Power-quality-of-actual-grids-with-plug-in-electric-vehicles-in-presence-of-renewables-and-micro-grids

115,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید