حفاظت بهینه شبکه قدرت از طریق یک مدل مدافع-مهاجم-مدافع

 چکیده ــ آسیب پذیری سیستم قدرت، یکی از اصلی ترین نگرانی‏های جامعه ماست و مساله حفاظت آن اغلب به صورت یک مدل مدافع-مهاجم-مدافع سه-سطحی فرمول بندی می‏شود. هر چند، این مساله سه-سطحی، از نظر محاسبات چالشزا می‏باشد. در این مقاله، یک الگوریتم تولید ستون-و-قید برای بدست آوردن پاسخ‏های بهینه آن، طراحی و پیاده سازی می‏شود. نتایج عددی در سیستم IEEE نشان می‏دهد که: (1) الگوریتم توسعه یافته، پاسخ‏های بهینه را در زمان مناسبی تعیین می‏کند که بسیار بهتر از الگوریتم دقیق موجود است؛ (2) پاسخ حمله بدست آمده از حل مدل مهاجم-مدافع، بطور کلی منجر به برنامه حفاظت بهینه نمی شود؛ و (3) حفاظت با استفاده از پاسخ بهینه‏ی مدل مدافع-مهاجم-مدافع، همواره بقای شبکه را تحت احتمال خطا بهبود می‏بخشد. الگوریتم و مدل پیشنهادی را به آسانی می‏توان به منظور سازگاری با دیگر مسایل زیرساختی بحرانی حفاظت شبکه، اصلاح کرد.

واژه‏های کلیدی: حفاظت شبکه قدرت، مدل مدافع-مهاجم-مدافع، روش تولید ستون-و-قید

Optimal power grid protection through a defender–attacker–defender model

80,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید