بهینه سازی همزمان توزیع اقتصادی-انتشار توان برای سیستم‏ های قدرت دارای واحدهای خورشیدی

چکیده _ توزیع توان با کمینه هزینه بهره برداری منابع انرژی حرارتی، بخش مهمی از تحقیقات را از دهه‏ها پیش بخود اختصاص داده است. تازگی با افزایش تمایل به منابع انرژی تجدید پذیر، توزیع اقتصادی توان بهینه تبدیل به مساله ای چالشزا شده است. این مقاله مدلی توام از توزیع اقتصادی-انتشار توان (CEED) برای سیستم قدرت فتوولتاییک خورشیدی را که شامل چندین نیروگاه حرارتی و خورشیدی است، ارایه می‏دهد. ما مساله برنامه ریزی باینری آمیخته با عدد صحیح (MIBP) را با قیود عملی مختلف، فرمولبندی می‏کنیم. یک چارچوب تجزیه نیز که مساله اصلی را به دو زیر-مساله تقسیم می‏کند، ارایه می‏شود. تکنیک‏های بهینه سازی تجمع ذرات (PSO)، روش نیوتون-رافسون، و برنامه نویسی باینری آمیخته با عدد صحیح (BIP) به منظور یافتن پاسخ بهینه سازی مشترک، بررسی می‏شود. مدل پیشنهادی بر روی سیستم 30-شینه IEEE تست می‏شود. نتایج شبیه سازی، کارآیی مدل پیشنهادی را نشان می‏دهد.

واژه‏های کلیدی ــ  توزیع اقتصادی، سیستم‏های قدرت، فتوولتاییک، PSO

Optimizing Combined Emission Economic Dispatch for Solar Integrated Power Systems

85,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید