آشکارسازی آنلاین خطاهای اتصال-کوتاه سیم-پیچی استاتور موتور القایی

 

چکیده ــ هدف اصلی این مقاله، توسعه تکنیکی برای آشکارسازی دور-با-دور (سیم پیچی) خطاهای اتصال-کوتاه در یک یا دو فاز استاتور موتورهای القایی می‏باشد. از این رو، مدل سازی یک خطای اتصال کوتاه دور-با-دور در بیشتر از یک فاز و در خطای فاز-به-زمین، نخستین نوآوری این مقاله برای محاسبه جریان‏های فاز تحت شرایط خطا می‏باشد. این استراتژی از ویژگی‏های بدست آمده از الگوی جریان سه-فاز مربوطه در فضای سه-بعدی، استفاده می‏کند. تشخیص فازهای دارای خطا و شدت خطا، حاصل این تکنیک می‏باشد. همچنین این تکنیک قادر به تشخیص خطاهای فاز-به-زمین نیز هست. این روش، تنها نیاز به سنسورهای جریان داشته که در بیشتر سیستم‏های درایو به منظور کنترل پذیری خوب، موجود است، و نیازی به جزییات طراحی ماشین نیست. نتایج تجربی نیز، آورده شده تا توانایی استراتژی پیشنهادی برای آشکارسازی و تعیین مکان فاز/فازها تحت خطاها و شرایط بار گوناگون را، نشان دهد.

اصطلاحات شاخص ــ مانیتورینگ شرایط، موتور القایی (IM)، خطای اتصال کوتاه فاز-با-زمین، خطای اتصال کوتاه دور-با-دور، مکان هندسی در فضای سه-بعدی.

Online Detection of Induction Motor’s Stator Winding Short-Circuit Faults

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید