حالت‏ های گذرا در پی برقدار شدن کابل های AC فشار قوی با جبرانسازی شنت

 

چکیده _ این مقاله، چالش‏های پیشِ رو و تکنیک‏های کاهش ممکن را در مواجهه با اتصال نیروگاه بادی درون دریا به شبکه اصلی از طریق کابل‏های AC با جبرانسازی شنت، ارایه می دهد. کابل‏های AC، سیستم‏های انتقال ساحلی و درون دریا که نیروگاه بادی 1200 MW را در نقطه اتصال  به شین ac 400 kV متصل می کند، تشکیل می دهد. مطالعات نشان می دهد که جبرانسازی استاتیکی و دینامیکی شنت برای عملکرد سیستم کل به صورت ایمن و همزمان مطابقت با الزامات قوانین خاص شبکه اپراتور سیستم، مورد نیاز می باشد. همچنین بررسی ها نشان می دهد که پدیده Zero missing یکی از نگرانی‏های اصلی بوده که باید بدان پرداخت. زمانی که کابل ها با اتصال راکتورهای شنت به کابل برقدار می شوند، این پدیده مشاهده می شود. یکی از مشاهدات جالب، اثر اشباع ترانسفورماتور و اعوجاج شکل موج منتج شده می باشد. مروری بر نوشتجات منتشر شده، گزارشی از این مشاهدات را نشان نداده است. از این رو، این مشاهده در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته و گزارش می شود. بعلاوه، گزینه‏های کاهش ممکن مانند توزیع راکتورها در امتداد مکان‏های مختلف کابل و پیاده سازی مقاومت‏های وردی از پیش تعبیه شده در بریکر، مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

واژه‏های کلیدی: Zero missing، نیروگاه بادی درون دریا، جبرانسازی شنت، کابل‏های HVAC.

Transients Following the Energizing of High Voltage AC Cables with Shunt Compensation

110,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید