اینورتر منبع امپدانس ترانسی

 

چکیده ــ  این مقاله، مفهوم اینورترهای منبع امپدانسی (Z-source) را به اینورترهای منبع امپدانسی مبتنی بر ترانسفورماتور (trans-Z-source) بسط می‏دهد. در اینورتر منبع امپدانسی (ZSI) اصلی، از یک شبکه امپدانسی از دو سلف و دو خازن استفاده شده که با آرایش مخصوصی واسط منبع dc و پل اینورتر می‏باشد. این کار، محدودیت‏های مفهومی اینورترهای منبع ولتاژ و اینورترهای منبع جریان سنتی را از میان برده است. در اینورترهای منبع امپدانس ترانسی، شبکه امپدانس تشکیل شده از یک ترانسفورماتور و یک خازن است. این شبکه جدید علاوه بر دارا بودن قابلیت‏های اصلی شبکه منبع امپدانسی پیشین، مزایای بی همتایی مانند افزایش بهره ولتاژ در ZSI‏های ترانسی با تغذیه ولتاژ و بازه عملکرد موتوری بسط یافته در ZSI‏های ترانسی تغذیه-جریان، برای زمانی که نسبت-دور سیم پیچی ترانسفورماتور بیش از 1 باشد، را ارایه می‏دهد. نتایج تجربی و شبیه سازی یمی از اینورترهای منبع امپدانسی ترانسی با تغذیه ولتاژ، به منظور تایید تحلیل‏های انجام شده، ارایه شده است.

اصطلاحات شاخص ــ اینورتر منبع جریان، اینورتر، اینورتر منبع ولتاژ، اینورتر منبع امپدانس.

Trans-Z-Source Inverters

95,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید