یک رویکرد برنامه ریزی برای آرایش شبکه سیستم ‏های توزیع مرکب AC-DC

 

چکیده ــ  این مقاله، یک مدل برنامه ریزی تصادفی برای سیستم‏های توزیع (DS) مرکب AC-DC ارایه می‏دهد. با در نظر گرفتن احتمال AC یا DC بودن هر خط/شین، این مدل آرایش مرکب AC/DC بهینه شین‏ها و خط‏ها را در DS می‏یابد. این مدل رفتار تصادفی تقاضاهای بار و ژنراتورهای پراکنده (DS) تجدید پذیر را در نظر می‏گیرد. تغییرات تصادفی با استفاده از یک تکنیک شبیه سازی مونت-کارلو، در این مدل لحاظ شده است. هدف مدل برنامه ریزی، کمینه سازی نصب DS و هزینه‏های تولید می‏باشد. راه حل برنامه ریزی بهینه نیز با تقسیم مساله برنامه ریزی مرکب به دو مساله بهینه سازی تو در تو، بدست می‏آید: 1) مساله اصلی با استفاده از یک الگوریتم ژنتیک (GA) فرمول بندی شده تا آرایش AC-DC بهینه را جستجو کند، و 2) مساله فرعی برای تعیین پاسخ پخش بار بهینه برای هر آرایش تولید شده توسط GA، بکار می‏رود. مدل پیشنهادی برای یافتن آرایش بهینه برای مطالعه موردی پیشنهادی _که شامل  پنل‏های خورشیدی، DG بادی، و ایستگاه‏های شارژ خودروهای الکتریکی است_ بکار گرفته شده است. همین مطالعه موردی با استفاده از یک روش سنتی برنامه ریزی AC حل شده است تا کارآیی مدل پیشنهادی و صرفه جویی‏های مربوطه در هزینه، ارزیابی شود. نتایج مزایای بدست آمده توسط مدل پیشنهادی را نشان می‏دهد. چارچوب پیشنهادی، تکنیک موثری را که اپراتورهای سیستم توزیع می‏توانند از آن برای تعیین آرایش بهینه شبکه AC-DC سیستم‏های توزیع آینده استفاده کنند، ارایه می‏کند.

اصطلاحات شاخص ــ برنامه ریزی سیستم توزیع، سیستم‏های توزیع AC-DC، سیستم‏های قدرت مرکب، مبدل منبع ولتاژ، ایستگاه‏های شارژ خودروی الکتریکی، تولید پراکنده تجدید پذیر.

A Planning Approach for the Network Configuration of AC-DC Hybrid Distribution Systems

130,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید