یک تحقیق جامع در مورد LAN وایرلس برای کاربرد در پست‏های توزیع هوشمند مبتنی بر استاندارد IEC 61850

 

چکیده ــ شبکه ‏های قدرت امروزی به دلیل افزایش رشد بار، فرسایش ساختارهای برق موجود، نفوذ بالای منابع تجدید پذیر، و عدم وجود مانیتورینگ و کنترل سریع، با چالش‏ های بسیاری روبرو هستند. بهره برداری از پیشرفت‏های اخیر در فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در سطح توزیع-برق، کاربردهای مختلف شبکه‏های هوشمند را می‏توان به منظور بدست اوردن توان قابل اطمینان، کارآمد و سبز، مورد بهره برداری قرار داد. تبادل سازگار اطلاعات، پیش از این در استاندارد شبکه‏های هوشمند IEC 61850 درباره شبکه‏های مناطق محلی (LAN) که مورد مقبولیت جهانی است، استاندرد شده است. به دلیل هزینه ‏های نصب پایین، نرخ داده‏های کافی، و آسانی در بهره برداری، فن آوری‏های LAN وایرلس صنعتی در حال محبوب شدن در میان شرکت‏های برق بویژه برای کاربردهایی شبکه‏های توزیع هوشمندی که دارای حساسیت کمتری هستند، می‏باشد. تلاش‏های زیادی به منظور آزمون فن آوری وایرلس (WLAN) در پست‏های توزیع توان انجام پذیرفته است. مرحله اول این تلاش، با اندازه گیری تداخلات نویزهای رادیویی در پست‏های توزیع 27.6 kV و 13.8 kV شامل عملیات کلیدزنی بریکرها، آغاز گشت. نمونه‏های اولیه سخت افزار تجهیزات IEC 61850 با قابلیت WLAN، با استفاده از سیستم‏های صنعتی درون تجهیز _به عنوان یک بررسی دقیق_ توسعه داده شدند، و عملکرد مانیتورینگ، کنترل و حفاظت پست توزیع هوشمند به ازای سناریوهای مختلف با استفاده از یک زمان رفت و برگشت پیام‏های برنامه IEC 61850 تجزیه و تحلیل کشته است. در پایان نیز به منظور آزمایش کردن عملکرد میدانی واقعی، تجهیزات نمونه اولیه توسعه یافته، در سوییچ یارد و اتاق کنترل پست توزیع برق 27.6 kV نصب شد و نتایج آزمون برنامه‏های مختلف، مورد بحث قرار گرفت.

اصطلاحات شاخص ــ اتوماسیون پست توزیع، IEC 61850، IEEE 802.11، وسایل الکترونیکی هوشمند (IED)، شبکه هوشمند.

A Comprehensive Investigation of Wireless LAN for IEC 61850–Based Smart Distribution Substation Applications

85,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید