یک استراتژی کنترل توان برای بهبود پایداری سیستم قدرت در حضور مزارع بادی با استفاده از ادوات FACTS و کنترل پیش‏بین

چکیده ــ هدف اصلی این مقاله که آن را متمایز از دیگر مقالات مشابه می‏سازد، استفاده از استراتژی کنترل پیش‏بین برای بهبود پایداری سیستم قدرت (4-ماشینه و 10-ماشینه) در حضور مزارع بادی بر مبنای ژنراتورهای القایی دو سو تغذیه (DFIG)، با استفاده از جبرانساز استاتیکی سری سنکرون (SSSC) و سیستم‏های ذخیره سازی انرژی ابرخازن (SCESS) می‏باشد. در این مقاله، از SCESS برای کنترل توان اکتیو در مبدل سمت شبکه (GSC) استفاده شده و SSSC نوسانات فرکانس پایین را کاهش می‏دهد. استراتژی پیشنهادی مبتنی بر کنترل پیش‏بین را می‏توان بطور همزمان برای کنترل توان اکتیو و راکتیو مبدل سمت روتور (RSC) و نیز طراحی کنترل کننده میراساز برای SCESS و SSSC، بکار برد. از یک تابع در استراتژی کنترل پیش‏بین، برای کاهش پیچیدگی محاسباتی در انتخاب مسیرهای ورودی توابع لاگر، استفاده می‏شود. همچنین، زمان نمونه برداری با استفاده از بکارگیری وزن داده نمایی، کاهش یافته است. نتایج شبیه سازی برای کنترل پیش‏بین مبتنی بر تابع با استفاده از سناریوی اختلال در زمینه زمان غیر-خطی، با دو روش دیگر _کنترل پیش‏بین مبتنی بر مدل و مدل قدیمی (بدون استفاده از کنترل پیش‏بین)_ مقایسه می‏شود.  کارآیی استراتژی پیشنهادی در بهبود پایداری، از طریق نتایج شبیه سازی تضمین می‏شود.

واژه‏های کلیدی ــ پایداری سیستم قدرت، کنترل پیش‏بین، جبرانساز استاتیکی سری سنکرون (SSSC)، سیستم ذخیره سازی انرژی ابرخازن (SCESS)، توربین بادی با ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG).

A power control strategy to improve power system stability in the presence of wind farms using FACTS devices and predictive control

135,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید