معماری DDS/PLL برای اسیلاتورهای محلی بسیار پایدار

 

چکیده ـ خلوص طیفی و پایداری منبع، دو تا از اهداف اولیه در طراحی ترکیب کننده فرکانس با عملکرد بالا در سیستم‏های رادار مدرن می‏باشد. این مقاله، یک معماری جدید برای ترکیب کننده بسیار پایدار (HSS) باند-X را که حاصل ترکیب تکنیک‏های حلقه فاز قفل شده (PLL)، ترکیب دیجیتال مستقیم (DDS) و ضرب کننده است، ارایه می‏کند تا الزامات نویز فاز کم و چالاکی فرکانس را فراهم سازد. این ترکیب کننده، پوشش فرکانس خوبی در باند X داشته و مینیمم پهنای باند 10% را همراه با فرکانس سوییچینگ سریع، رزولوشن تظیم-فرکانس بالا و نویز فاز بسیار کم دارا می‏باشد. بدست آوردن این عملکرد، با نتایج تجربی اندازه گیری شده در یک نمایشگر آزمایشگاهی، نشان داده شده است: انها زمان قفل شدگی (lock-in) حدود 10 میکروثانیه و بهبود فاز تا 30 dB را در مقایسه با واحد تولید فرکانس (FGU) مدرن، نشان می‏دهند. همچنین، برای تطبیق پذیری آن، این معماری قادر به ارایه یک خروجی میانی بوده که نیاز به کاربرد باند S-L جدید را تحت پوشش قرار می‏دهد.

واژه‏های کلیدی ــ خلوص طیفی؛ ترکیب کننده فرکانس؛ PLL؛ نویز فاز؛ منبع با پایداری بالا.

A DDSPLL architecture for highly stable local oscillators

90,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی الکترونیک، مخابرات و کنترل, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید