تخصیص هزینه توان راکتیو با استفاده از روش مبتنی بر رد یابی

 

یک روش تخصیص هزینه برای توان راکتیو که بر مبنای اصل رد یابی (tracing) توان است، در اینجا ارایه می‏شود. یک راه حل جدید با هدف حل مساله پخش بار دو جهتی به منظور فراهم آوردن امکان استفاده از روش رد یابی توان برای پخش توان راکتیو، پیشنهاد شده است. توان راکتیو که توسط ظرفیت خازنی شارژ خط تغذیه می شود، یک منبع توان جداگانه در نظر گرفته شده و در نتیجه تلفات و بار راکتیو نیز به آن اختصاص می‏یابد. توان راکتیو کل سیستم، شامل بار و تلفات نخست به همه منابع، از جمله ژنراتورها، کندانسورهای سنکرون، خازن‏ها و خازن‏های شارژ خط نسبت داده شده و در پایان این منابع مطابق با ساختار قیمت گذاری بکار رفته، سود مربوطه را ارایه می‏کنند. در این مقاله، یک تابع هزینه درجه دو برای ژنراتورها بکار رفته و فرض شده که همه منابع دیگر دارای هزینه ثابتی به ازای Mvar پریونیت تامین شده می‏باشند که از طریق هزینه نصب منبع توان راکتیو مربوطه، محاسبه می‏شود. این کار بر روی سیستم‏های آزمون استاندارد IEEE و نیز یک سیستم شبکه برق موجود در هند، نمایش داده شده است.

واژه‏های کلیدی: رد یابی توان، هزینه توان راکتیو، تابع هزینه درجه دو، توان راکتیو شارژ خط

Reactive power cost allocation by power tracing based method

75,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید