بهبود هزینه عملکرد و قابلیت اطمینان شبکه سیستم های توزیع با تولید پراکنده

 

    چکیده ــ در این مقاله، یک مدل ریاضیاتی برای تحلیل اثر نصب و عملکرد واحد های تولید کننده پراکنده در سیستم های توزیع قدرت، ارایه می شود. تمرکز اصلی، بر روی تعیین رابطه میان هزینه های عملیاتی و قابلیت اطمینان شبکه های توزیع _بهنگام وجود امکان عملکرد نواحی ایزوله شده از شبکه اصلی_ می باشد. بمنظور افزایش سود اپراتور سیستم، یک پخش بار بهینه از قیمت های مختلف انرژی پیشنهاد شده توسط تولیدکننده های پراکنده متصل به شبکه، استفاد ه می کند. بطور همزمان، نوع و مکان وسایل حفاظتی که نخست در سیستم حفاظت نصب شده اند، دوباره پیکربندی می شوند تا قطعی برق و هزینه های تنظیم سیستم حفاظتی با شرایط بوجود آمده توسط عملکرد ژنراتورهای پراکنده، کمینه کند. هزینه قطعی، به انرژی تامین نشده مشتری در سیستم های امنیتی اشاره دارد، که توسط تریپ دادن عادی وسایل حفاظتی، موجب شده است. بنابراین، هدف از تریپ دادن فیوزها، ریکلوزرها، و رله های اضافه جریان، حفاظت از سیستم در برابر خطاهای دایمی و نیز موقت، می باشد. بعلاوه، بمنظور کم کردن متوسط زمان قطعی سیستمی که مشتری تجربه می کند، با نصب رله های اضافه جریان جهتی با قابلیت های بستن دوباره همگام (سنکرون) امکان عملکرد ایزوله تولید پراکنده فراهم می شود. از یک سیستم توزیع واقعی 135-شینه بمنظور نشان دادن مزایای بکاربری مدل ریاضی ارایه شده، استفاده شده است.

    اصطلاحات شاخص ــ تولید توان پراکنده، روش های بهینه سازی، حفاظت از سیستم قدرت، قابلیت اطمینان سیستم قدرت، شبکه های هوشمند.

improving-the-grid-operation-and-reliability-cost-of

110,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید