دانلود رایگان مقاله انگلیسی در مورد برق با ترجمه فارسی

در زیر، ترجمه نیمی از مقاله تجزیه و تحلیل فنی-اقتصادی فن آوری انرژی جزر و مد آورده شده است که می توانید به صورت رایگان آن را دانلود نمایید.

چکیده انتخاب اینکه از چه نوع فن آوری تولید انرژی الکتریکی استفاده شود، وابسته به تعدادی از عوامل، شامل عوامل روبرو می باشد: هزینه برق تولید شده؛ پاسخ دهی نیروگاه تولید کننده برق به تقاضا؛ امینت تامین برق/در دسترس بودن منابع؛ اثرات محیطی؛ و ریسک اجرای آن. در میان اینها، انرژی جزر و مد بعنوان یک فن آوری تجدید پذیر، بی مانند است؛ زیرا دارای قابلیت تولید توان قابل پیشبینی و ثابت برای امنیت تامین الکتریسیته می باشد. این قابلیت پیشبینی، به انرژی جزر و مد ارزشی افزوده در بازار برق آینده می بخشد. به ویژه در جاهایی که فن آوری های تجدید پذیر (انرژی های نو) نقش زیادی در انرژی تامین شده دارند؛ و نیز در جاهایی که برای تثبیت تامین الکتریسیته در طی دوره های قطعی برق، نیاز به ظرفیت ذخیره می باشد. در مدت های کوتاه، برای اینکه انرژی امواج دریا (جزر و مد) بتواند به مقبولیت تجاری دست بیابد، فن آوری های جزر و مد تحت توسعه باید بتوانند تولید برق با قیمت رقابتی بنمایند. این مقاله عوامل موثر در قیمت برق، و پیشرفت های جاری انرژی امواج دریا را _با هدف کاهش هزینه های اولیه_ مورد آزمون قرار داده و آنها را با انرژی بادی غیر-ساحلی مقایسه می کند.

واژه های کلیدی: انرژی جزر و مد، توان بادی غیر-ساحلی، تجزیه و تحلیل اقتصادی، توان ثابت، امنیت تامین انرژی.

دانلود نسخه اصلی مقاله: A_techno-economic_analysis_of_tidal_energy_technology

دانلود بخش ترجمه شده مقاله: A techno-economic analysis of tidal energy technology

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مطالب رایگان, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید