مدل پاسخ فرکانسی یک سیستم مرتبه-پایین

 چکیده ــ این مقاله ی آموزشی، بدست آوردن یک مدل پاسخ فرکانسی سیستم (SFR) مرتبه پایین ساده _که می توان از آن برای تخمین رفتار فرکانسی یک سیستم قدرت بزرگ، یا بخش ایزوله شده از شبکه به دلیل تداخلات ناگهانی در بار، استفاده کرد را_ ارایه می دهد. مدل SFR، مدل ساده شده از مدل های دیگری که برای این منظور بکار می روند، می باشد، اما بطور همزمان دارای دینامیک های ضروری سیستم نیز، می باشد.

مدل SFR، مبنی بر صرف نظر از ویژگی غیرخطی و همه ی ثابت زمانی ها _بجز آنهایی که طولانی هستند_ در معادلات واحدهای تولید کننده سیستم توان، و نیز در نظر گرفتن فرض اینکه بیشتر توان تولیدی توسط ژنراتور توربین بخار بازگرمایش، تولید می شود، می باشد. این بدان معناست که ثابت زمانی های بازگرمایش و اینرسی واحد تولیدی، بیشترین تاثیر را در پاسخ فرکانسی متوسط سیستم می گذارد. بعلاوه، از آنجایی که دو ثابت زمانی دارای بیشترین تاثیر هستند، پاسخ سیستم نتیجه شده را می توان به شکل بسته محاسبه کرد، ازینرو، یک روش ساده ولی نسبتا دقیق برای تخمین مشخصه های ضروری پاسخ فرکانسی سیستم، ارایه می شود.

                کلیدواژه ها ــ فرکانس، عملکرد جدا از شبکه، فرکانس یکنواخت، ثابت زمانی بازگرمایش، افت گاورنر، رگولاسیون، ثابت اینرسی، میراسازی، رفتار بار-فرکانس، سرعت تغییر فرکانس، پاسخ فرکانسی.

دانلود نسخه اصلی مقاله: A Low_Order_SFR_Model_Anderson_IEEE_Trans_1990 (1)

40,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید