ترجمه تخصصی برق قدرت

ترجمه تخصصی بخشی از متن شبکه های برق قدرت آورده شده که می توانید متن اصلی و ترجمه آن را در زیر، دانلود کنید.

شبکه قدرت متعارف

منابع توان در سیستم های قدرت متعارف، باید دقیقا با فرکانس یکسان و همگامی عالی کار کنند. هر ژنراتور، دامنه ولتاژ ترمینال خود را بوسیله جریان تحریک و زاویه فاز این ولتاژ _از طریق گشتاور مکانیکی ایجاد شده توسط توربین_ کنترل می کند. ژنراتورها طوری طراحی می شوند که ولتاژهای نسبتا پایینی تولید کنند، و ازینرو، توان تولیدی دستخوش چند تبدیل ولتاژ _از فشار ضعیف به فشار قوی (برای انتقال موثر توان) و از فشار قوی به فشار متوسط و فشار ضعیف (برای مقاصد اقتصادی و توزیع ایمن توان)_ می شود. این تغییرات، توسط ترانسفورماتورهای قدرت صورت می پذیرند.

    در یک شبکه ملی، استفاده از یک سیستم انتقال اولیه که پست های برق جدید به آن متصل می شوند، بصورت مرسوم فلسفه اصلی مورد قبول بوده که زیربنای توسعه یک سیستم قدرت مفید است.

    گسترش سیستم انتقال اولیه، بطور معمول ادامه می یابد تا سطح خطای نامی تابلو، بیش از اندازه شود. در فراتر از آن نقطه، یک سیستم انتقال اولیه جدید، با سطح ولتاژها و خطاهای بالاتر تولید می شود، درحالیکه سیستم قبلی به گسترش به چندین سیستم جداگانه (ثانویه) ادامه داده است. هر یک از این سیستم های انتقال ثانویه، به نوبه خود تعدادی فیدر توزیع (معمولا شعاعی) را تغذیه می کنند. ازینرو، شبکه قدرت متعارف، بطور سنتی به سه بخش جداگانه تقسیم شده است؛ یعنی تولید، انتقال و توزیع، که همه آنها بصورت انعطاف ناپذیری به محدودیت های سنکرون، بسته شده اند.

دانلود نسخه اصلی متن: دانلود رایگان مقاله برق با ترجمه

دانلود ترجمه متن: power grid دانلود رایگان مقاله برق با ترجمه

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مطالب رایگان, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید