ترجمه مقاله مدل سازی جامع سرویس‏ های انتقال انعطاف پذیر در بازار مشترک انرژی و رزرو چرخان تصادفی

چکیده ــ به منظور جذب سرمایه گذاری بیشتر برای توسعه شبکه‏های انتقال هوشمند و نیز افزایش انعطاف پذیری و بازده آنها، اخیرا سیاست هایی پیشنهاد شده است که مشوق‏های مالی در سرمایه گذاری شبکه انتقال، ارایه می‏دهد. یکی از این سیاست ها، مزایده قیمت برای ظرفیت انتقال افزایشی و عناصر انتقال در بازارهای برق می‏باشد. طبق گفته انجمن رگولاسیون برق فدرال، مزایده “دروازه جریان” به صورت اجازه دادن تجاوز جریان یک خط از ظرفیت نامی خود برای مدت زمانی کوتاه به ازای یک جریمه تعیین شده، یعنی پول، تعریف می‏شود. این مقاله بر روی توسعه یک مدل جامع برای مزایده “دروازه جریان” و سرویس‏های انتقال قابل ارسال (DTS) در بازار مشترک انرژی و رزرو تصادفی، تمرکز دارد. در این مقاله، یک بازار تصادفی مشترک انرژی و رزرو با DTS، به منظور کمینه ساختن قیمت بار تغذیه شده و هزینه ‏های قابلیت اطمینان، ارایه شده است.

کارآیی مدل ارایه شده در بازار برق، با استفاده از برنامه نویسی غیر-خطی صحیح-ترکیبی تصادفی (TSSMINLP) دو-مرحله ای، نشان داده شده است. مزایده‏های “دروازه جریان” و DTS طی زمان‏های ازدحام خط و حالت ماندگار به منظور تعیین انرژی بهینه مورد نیاز و مقادیر رزرو، کاربرد دارد. از آنجایی که مقیاس این مساله بزرگ است، از الگورریتم تجزیه benders برای حل مساله رزرو و انرژی مشترک تصادفی استفاده می‏شود. به منظور بررسی بازده استراتژی ارایه شده، سیستم‏های آزمون 6 و 24 شینه IEEE مورد مطالعه قرار گرفته است. طبق نتایج بدست آمده، این استراتژی هزینه‏های حاشیه ای انرژی و رزرو آن را، و نیز هزینه‏های قابلیت اطمینان را کاهش می‏دهد. بعلاوه، برنامه پیشنهادی، انگیزه ای برای شرکت‏های انتقال می‏باشد.

دانلود نسخه اصلی مقاله: facts1

65,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید