مقاله زبان تخصصی برق در مورد الگوریتم تکاملی مبتنی بر منطق فازی برای بهینه سازی توان راکتیو با ادوات FACTS

چکیده در این مقاله، از تکنیک های بهینه سازی مانند الگوریتم ژنتیک (GA) و تکامل تفاضلی (DE) همراه با منطق فازی (FL) برای تنظیمات بهینه متغیرهای سیستم قدرت، شامل ادوات سیستم های انتقال AC انعطاف پذیر (FACTS)، استفاده شده است. در اینجا، از دو نوع ادوات FACTS، یعنی جبرانساز سری با کنترل تریستور (TCSC) و جبرانساز VAR استاتیکی (SVC) برای عملکرد بهینه سیستم قدرت و نیز به منظور کاهش پرباری در خطوط انتقال، استفاده شده است. جاگذاری بهینه ادوات FACTS در سیستم های قدرت با بارهای سنگین، تلفات انتقال را کاهش داده، پخش توان راکتیو را کنترل کرده، پروفایل ولتاژ همه گره ها را بهینه ساخته و نیز هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد. در این تکنیک ارایه شده، از تابع عضویت فازی برای انتخاب گره های ضعیف در سیستم قدرت، به منظور جاگذاری SVC بعنوان یکی از ادوات FACTS استفاده شده است؛ درحالیکه مکان TCSC توسط پخش توان راکتیو در خطوط، تعیین می شود. تکنیک ارایه شده با استفاده از الگوریتم های تکاملی که در کل دنیا قابل قبول است، با دیگر تکنیک های بهینه سازی مقایسه می شود و گره ها توسط تحلیل های مقدار ویژه تشخیص داده می شوند؛ مقدار ادوات FACTS نیز توسط تکنیک های تکاملی مانند الگوریتم ژنتیک (GA)، تکامل تفاضلی (DE) و بهینه سازی تجمع ذرات (PSO) تعیین می شود. برتری تکنیک بهینه سازی مبتنی بر منطق فازی ارایه شده، با استفاده از نتایج و تحلیل های مقایسه ای با دیگر روش ها، مشخص می شود.

واژه های کلیدی: ادوات FACTS، تابع عضویت فازی، هزینه عملیاتی، الگوریتم ژنتیک، تکامل تفاضلی، بهینه سازی تجمع ذرات

دانلود نسخه اصلی مقاله: Fuzzy based evolutionary algorithm for reactive power optimization with FACTS

105,000 ریال – خرید

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید