کنترل پخش بار و پایداری با استفاده از یک مدولاتور فشارقوی امپدانس-خط با کنترل باندل

 

    چکیده ــ این مقاله، یک ابزار سیستم انتقال ac انعطاف پذیر تحت توسعه، بنام مدولاتور امپدانس-خط (LIM) با کنترل باندل را، برای مدیریت پخش بار تحت شرایط حالت-ماندگار و پویا، ارایه می دهد. یک LIM در ساده ترین شکل خود، تشکیل شده از ماژول های کلیدزنی می باشد که با بخش های خط انتقالی که باندل های آنها دارای هادی های فرعی نسبت بهم عایق هستند، بصورت سری متصل می باشند. یک ماژول، تشکیل شده از یک سوییچ سری با یک هادی فرعی از یک باندل، می باشد و ماژول ها در محل صفحه های یوغ، با برج های انتهای خط چفت بندی می شوند. با همراهی اندازه گیری سنسورها و انجام کنترل ها، از این ماژول ها می توان برای تغییر امپدانس سری خطوط انتقال و پیاده سازی عملیات، مانند تصمیم گیری، کنترل پخش بار، کنترل پایداری، و مانیتورینگ خط، استفاده کرد. بمنظور نشان دادن قابلیت های LIM (مدولاتور امپدانس خط)، در این مقاله، دو بررسی پخش بار و نیز یک بررسی پایداری، ارایه شده است. در پایان، کیفیت عملکرد LIM، با فن آوری جبران ساز سری با کنترل تریستور، مقایسه می شود.

    اصطلاحات شاخص ــ هادی های باندل، جبران سازی، سیستم های انتقال ac انعطاف پذیر (ادوات FACT)، مدولاتور امپدانس خط (LIM)، کنترل پخش بار، شبیه سازی سیستم قدرت، پایداری پخش بار، خطوط انتقال قدرت.

دانلود نسخه اصلی مقاله: Power Flow and Stability Control Using an Integrated HV Bundle-Controlled Line-Impedance Modulator

120,000 ریال – Purchase

درباره electricaltranslate

کارشناس برق قدرت مسلط به ترجمه متون که از سال 91 آغاز به ترجمه تخصصی مقالات و متون برق کرده ام. همه مقالات موجود ترجمه صاحب سایت می باشد
این نوشته در مقالات ترجمه شده مهندسی برق قدرت, همه مقالات ترجمه شده ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید